Zdrowie, diety, odchudzanie.

  dieta.a51.pl - Twój sposób na zdrowie i urodę - Twoja dieta - Twój sposób na odchudzanie.
Dieta, odchudzanie, zdrowie, uroda -
strona główna
Artykuły
Zanim zdecydujesz się na dietę.
Jak się odchudzić na długo?
Kilka zasad skutecznej diety
Oczyszczamy się
Próg wagi
Fakty i mity o odżywianiu
Diety cud
Diety
SPRAWDŹ SWOJE BMI
Czy wiesz że?
Sport - zdecydować się na ...
Sport - zdecydować się na ..cz2
Cellulit
Cellulit - zabiegi kosmetyczne i dieta
Cellulit - ćwiczenia
Ty kontra cellulit
Masaż pomocny przy walce z cellulitem
SłowniczekCELLULIT
CELLULIT- dieta, powstawanie

Zwany jest również pomarańczową skórką, kalafiorem czy cellulitisem. Pojęcie "cellulit" używane jest jednak częściej niż "cellulitis", uznane zostało bowiem jako prawidłowe określenie pomarańczowej skórki.

Cellulit to efekt nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej na biodrach, pośladkach, a szczególnie na udach. Czasami można go spotkać na takich partiach ciała, jak brzuch i ramiona. Uznawany jest za swego rodzaju schorzenie tkanki łącznej, stan zapalny tkanki tłuszczowej, który objawia się właśnie tymi niregularnymi grudkami pod powierzchnią skóry.

Jeżeli sądzisz, że niewiele kobiet uskarża się na tę dolegliwość - mylisz się. Ma ją ponad 90% kobiet, niezależnie od wieku, czy też wagi. Najczęściej przypadłość ta atakuje kobiety o krępej budowie ciała, o obfitych kobiecych kształtach, ale oczywiście nie tylko. Przypadłość zwana cellulitem nie omija kobiet o szczupłej sylwetce, o wąskich ramionach i biodrach. Pocieszeniem może być natomiast fakt, iż defekt ten rozprzestrzenia się na jej ciele znacznie wolniej niż u koleżanki o pełnych kształtach.

W jaki sposób pojawiają się nasze znienawidzone grudki? Komórki tłuszczowe znajdujące się pomiędzy skórą a mięśniami tworzą podskórną tkankę tłuszczową. Komórki mające wielkość rzędu główki od szpilki powiększają się pod wpływem złej przemiany materii nawet kilkadziesiąt razy. W komórkach tłuszczowych zaczynają się odkładać produkty końcowe przemiany materii, które powinny zostać wyprowadzone odpowiednimi kanałami limfatycznymi i wydalone z organizmu. Limfa płynie wtedy, gdy się poruszasz. Natomiast w przypadku, gdy tkanka łączna straciła swoją sprężystość, wykonywany ruch nie ma wpływu na prawidłowe funkcjonowanie systemu limfatycznego. Wówczas nawet osoby uprawiające czynnie sport nie są pozbawione tej przypadłości. Co powoduje, że tkanka łączna jest osłabiona? Przede wszystkim stres, papierosy, kawa, nie przykładanie uwagi do diety, a także naturalny proces starzenia się skóry. Z cellulitem walczą przede wszystkim kobiety, a to z tego powodu, że tkanka łączna kobiety jest znacznie słabsza niż u mężczyzny.

Walka z cellulitem oznacza przede wszystkim odpowiednio dobraną dietę, ćwiczenia, pielęgnacja właściwymi kosmetykami oraz ewentualnie zabiegi pojędrniające w gabinetach kosmetycznych.


H.S.

 

Copyright 2005 Dieta.a51pl
Health, diets, lose weight. Diety i odchudzanie Jak schudnąć - diety i odchudzanie.
Jak schudnąć - szybkie diety
Jak schudnąć - diety, odchudanie - poradnik.