Zdrowie, diety, odchudzanie.

  dieta.a51.pl - Twój sposób na zdrowie i urodę - Twoja dieta - Twój sposób na odchudzanie.
Dieta, odchudzanie, zdrowie, uroda -
strona główna
Artykuły
Zanim zdecydujesz się na dietę.
Jak się odchudzić na długo?
Kilka zasad skutecznej diety
Oczyszczamy się
Próg wagi
Fakty i mity o odżywianiu
Diety cud
Diety
SPRAWDŹ SWOJE BMI
Czy wiesz że?
Sport - zdecydować się na ...
Sport - zdecydować się na ..cz2
Cellulit
Cellulit - zabiegi kosmetyczne i dieta
Cellulit - ćwiczenia
Ty kontra cellulit
Masaż pomocny przy walce z cellulitem
SłowniczekOczyszczamy się

Na początku trzeba zaznaczyć, iż nie polecamy głodówki jako sposobu na zrzucenie tłuszczyku. Proces chudnięcia trwa tygodnie, czasem nawet miesiące. W tak długim okresie czasu prowadzenie diety na tak nisko energetycznym poziomie prowadzi do wycieńczenia organizmu, często do choroby zwanej "anoreksją". Jednak prowadzona przez okres kilku 2-3 dni dieta "oczyszczająca" pozwoli pozbyć się toksyn i ubocznych produktów przemiany materii z organizmu. Dodatkowym plusem są zewnętrzne przemiany, jakie jej towarzyszą m.in. gładsza cera, błyszczące włosy, spadek wagi (spowodowany wydaleniem wody). Taki efekt zachęca do dbania o ciało, i dietę. Dostrzegalny wynik może być siłą napędową, sprzyjającą w wytrwałości i doprowadzić nas może do mety. Oczywiście nie mówimy tu o kontynuacji głodówki, czy diety oczyszczającej, lecz o wstępie do prowadzenia rozsądnie zbilansowanej diety. Chodzi tu przede wszystkim o efekt psychologiczny, wyczekiwaniu następnych wyników naszej diety, obserwowaniu jak zmienia się ciało - jak piękniejemy. Dieta oczyszczająca ma za zadanie nie tylko pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii, ale również wzmocnić system odpornościowy, zwiększyć pokłady energii, zmniejszyć cellulitis (szczególnie ten wodny).
Decydując się na jednodniową kurację oczyszczającą, zadaj sobie pytanie - jaki jest Twój cel. Jeżeli chcesz tylko przeczyścić przewód pokarmowy to w porządku. Jeżeli jednak kompleksowo chcesz oczyścić organizm przed właściwym odchudzaniem, musisz poświęcić się tej diecie przez ok. 3 dni.

A teraz parę słów o metodach oczyszczania. Jedną z nich jest głodówka, która polega na całkowitym zastąpieniu spożywanych pokarmów płynami. Wiele o niej już napisano, ale przypomnijmy najważniejsze zasady. Przede wszystkim głodówkę mogą prowadzić osoby całkowicie zdrowe, w innym przypadku dozwolona jest tylko pod kontrolą lekarza. Warto sprawdzić, czy nie mamy anemii, lub też czy nie dopadła nas infekcja za pomocą badania krwi. Podstawowe badania krwi wykażą, w jakiej kondycji jest aktualnie nasz organizm. Osoby, które mają jakiekolwiek problemy z przewodem pokarmowym również nie powinny się decydować na dietę oczyszczającą. Przed zastosowaniem głodówki należy się do niej dobrze przygotować: 2 dni, a najpóźniej 1 dzień przed spożywamy tylko produkty lekkostrawne, powoli ograniczamy spożycie soli i rezygnujemy z kolacji.
Jeśli chodzi o dietę oczyszczającą to podstawowymi jej składnikami są produkty bogate w błonnik: pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, owoce, naturalne jogurty i kefiry. Konieczna jest rezygnacja z picia kawy i mocnej herbaty oraz z palenia papierosów.


Na początku przeprowadza się próbę jednodniową i obserwuje reakcje organizmu, jeżeli nie ma żadnych niepokojących objawów można przedłużyć ją do 2 - 3 dni. Podczas oczyszczania organizmu wypijamy w ilościach 2 - 3 litrów: niegazowaną wodę mineralną, herbatki - wyłącznie ziołowe - lub świeże soki warzywne i owocowe. Zielona herbata będzie idealna ze względu na zdolności do likwidowania wolnych rodników, odpowiadających za starzenie się skóry.

Dietę taką powinno się przeprowadzać podczas dni wolnych od pracy i obowiązków. Przygotuj się na odpoczynek, zaopatrz w dobrą książkę, myśl pozytywnie - po prostu zwolnij swoje obroty. Jeżeli będziesz miała ochotę oddaj się ruchowi, wskazanemu przy tego typu oczyszczaniu - może to być spokojny bieg, ćwiczenia w zaciszu domowym, aerobik albo po prostu taniec przy muzyce, która Cię porywa.

H.S

 

Copyright 2005 Dieta.a51pl
Health, diets, lose weight. Diety i odchudzanie Jak schudnąć - diety i odchudzanie.
Jak schudnąć - szybkie diety
Jak schudnąć - diety, odchudanie - poradnik.