Zdrowie, diety, odchudzanie.

  dieta.a51.pl - Twój sposób na zdrowie i urodę - Twoja dieta - Twój sposób na odchudzanie.
Dieta, odchudzanie, zdrowie, uroda -
strona główna
Artykuły
Zanim zdecydujesz się na dietę.
Jak się odchudzić na długo?
Kilka zasad skutecznej diety
Oczyszczamy się
Próg wagi
Fakty i mity o odżywianiu
Diety cud
Diety
SPRAWDŹ SWOJE BMI
Czy wiesz że?
Sport - zdecydować się na ...
Sport - zdecydować się na ..cz2
Cellulit
Cellulit - zabiegi kosmetyczne i dieta
Cellulit - ćwiczenia
Ty kontra cellulit
Masaż pomocny przy walce z cellulitem
SłowniczekTY KONTRA CELLULIT
TY KONTRA CELLULIT-WYGRAJ Z NIM

Dlaczego masz cellulit?
Być może powodem są kłopoty Twojego organizmu z zatrzymywaniem wody, a co za tym idzie gromadzenie toksyn. Inną przyczyną mogą być problemy z układem krążenia, które pogłębiają ciepłe kąpiele czy długie stanie. Często powtarzające się diety, efekt jo-jo powodują, że organizm również robi zapasy tłuszczu.

Skończ z gorącymi kąpielami!
Powodują one rozszerzanie się i niszczenie naczyń krwionośnych. Utrudnia to znacznie skuteczną likwidację cellulitu.

Kup rękawicę do masażu
To zdecydowanie najlepszy sposób na ukrwienie miejsc dotkniętych cellulitem. Wykonuj go systematycznie, najlepiej codziennie i przed nałożeniem kremu.

Ogranicz spożycie kawy i soli
Możesz wypić maksimum 2 filiżanki wody kawy dziennie. Dlaczego taki limit? Dlatego, że napój ten sprzyja zatrzymywaniu płynów w organizmie i odkładania się toksyn. Sól podobnie jak kawa zatrzymuje wodę w organizmie.

Unikaj stresów!
Stres uwalnia adrenalinę, która ma zgubny skutek na tkankę tłuszczową.

Zażywasz tabletki antykoncepcyjne
Jeśli zauważyłaś, że przy okazji łykania pigułek pojawił się lub powiększył cellulit, zwróć się do lekarza z prośbą o takie pigułki, które zawierają minimalną dawkę estrogenu.

Zrezygnuj z zakładania nogi na nogę
Siedzenie z nogą założoną na nogę utrudnia przepływ krwi, sprzyja powstawaniu pomarańczowej skórki, ale również żylaków.

Ćwicz!
Najefektowniejsze są marszobiegi, jazda na rowerze oraz pływanie. Ćwicz co najmniej 30 minut dziennie, gdyż dopiero po takim czasie organizm zaczyna czerpać energię z rezerw tłuszczu.
Ćwicz również podczas codziennych czynności, napinając mięśnie pośladków.

Pij wodę
Duże ilości wody oczyszczają organizm z toksyn. Staraj się pijać regularnie, najlepiej codziennie minimum 1,5 l niegazowanej wody.

Rajstopy za pan brat!
To dobry sposób na poprawę krążenia. Zaopatrz się w antycellulitowe rajstopy, 70 den, gdyż tylko takie powodują właściwy ucisk, pobudzający krążenie w nogach. Natomiast z noszenia obcisłych spodni warto zrezygnować, powodują one niewłaściwy, zbyt duży ucisk i spowalniają mikrokrążenie.

Ogranicz tłuszcze w swojej diecie
Tłusta dieta oznacza nadwagę i problemy z krążeniem krwi. Tłuszcze zwierzęce zastąp oliwą z oliwek extra virgin tj. oliwą z pierwszego tłoczenia, wybieraj produkty o mniejszej zawartości energetycznej.

Kup krem
Jest to niezbędny wydatek, wspomagający walkę z cellulitem. Nie kupuj pierwszego lepszego kremu, powinien być on dostosowany do Twojej skóry, do rodzaju cellulitu, czy do trybu życia. Przed wyborem odpowiedniego kremu zrób krótki rachunek sumienia, czy jesteś systematyczna i będziesz regularnie raz, dwa razy dziennie wcierać emulsję, czy raczej należysz do osób zabieganych i wolisz szybko wchłaniające się kremy. Nie zapomnij o peelingu, który pobudza krążenie, usuwa martwy naskórek, przez co ułatwia działanie kremu. Pierwsze rezultaty zmniejszenia cellulitu będą dostrzegalne po około trzech tygodniach. Krem powinien być rozmasowywany w kierunku od kolana do uda, w górę do brzucha, następnie pośladki, nad biodrami do brzucha. Przez masaż od dołu do góry osiąga się efekt autodrenażu. Ucisk powoduje, że limfa krąży we właściwym kierunku.

Masuj się
Masaż to jeden z największych sprzymierzeńców w walce z cellulitem. Sprawia, że skóra staje się jędrna, pobudza wydzielanie endorfin skórnych, poprawiających samopoczucie i przyśpieszających usuwanie tkanki tłuszczowej oraz usprawniających krążenie.
Masaż limfatyczny (drenaż) lub siłowy odchudzający wspomagają działanie kremów. Masaż limfatyczny, zgodnie z nazwą usprawnia działanie systemu limfatycznego, jeść dość przyjemny ze względu na łągodne ruchy, likwiduje opuchlizny i zastoje wodne. Natomiast zadaniem masażu odchudzającego jest pobudzenie spalania tkanki tłuszczowej i zwiększenia krążenia. Masaż ten może być nieprzyjemny z uwagi na to, że masażysta ugniata fałdy skóry i lekko je przesuwa, jakby chciał oderwać skórę od reszty ciała. Obydwa sposoby będą skuteczne pod warunkiem regularnego stosowania.

Zasady automasażu:
§ Ugniataj ciało
§ W kierunku z dołu do góry
§ Masuj okrężnymi ruchami

Na jednej z naszych stron znajdziesz również specjalny masaż opracowany w laboratoriach Elancyl, mający skutecznie zwalczyć cellulitis.


H.S
Copyright 2005 Dieta.a51pl
Health, diets, lose weight. Diety i odchudzanie Jak schudnąć - diety i odchudzanie.
Jak schudnąć - szybkie diety
Jak schudnąć - diety, odchudanie - poradnik.